Wiadomości z Tych

Działania "Nurd" w Tychach

  • Dodano: 2021-01-25 07:00, aktualizacja: 2021-01-24 17:06

Policjanci z tyskiej drogówki prowadzili w piątek działania pod nazwą "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" czyli NURD.

W piątek w Tychach prowadzone były działania policyjne "NURD", które mają na celu dyscyplinowanie wzajemnych relacji kierujących jak i pieszych. Akcja będzie trwała do godziny 22.00. Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań policjanci zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także będą przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Jedną z przyczyn tych zdarzeń jest brak odpowiedniej widoczności w porze wieczorowo-nocnej. Zatem w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci rozdają opaski odblaskowe pieszym i rowerzystom. Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby – ich noszenie nic nie kosztuje, a może uratować życie!

Działania "Nurd" w Tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również