Wiadomości z Tych

Dlaczego tak istotne są pierwsze lata edukacji? – bezpłatna konferencja on-line

  • Dodano: 2021-05-19 07:00, aktualizacja: 2021-05-18 22:05

20 maja br. w godzinach od 18.00-20.30 odbędzie się bezpłatna wyjątkowa konferencja online dla nauczycieli i rodziców dzieci do 9 roku życia, do której każdy uczestnik będzie miał dostęp aż 30 dni po wydarzeniu.

Zostały ostatnie dwa dni na zgłoszenie

Podczas konferencji poruszone zostaną ważne tematy związane z rozwojem i wychowaniem dzieci np. jak pracować z dzieckiem, aby uważnie budować jego rozwój oraz świadomie i odpowiedzialnie przygotować do wyzwań, jakie postawi przed nim przyszłość.

- Na bardzo wczesnym etapie stare i nowe struktury mózgu, które w większości występują także u innych organizmów, wiążą się ze sobą w wyjątkowy dla człowieka sposób. Właśnie ta unikalność owych połączeń czyni z nas ludzi. Proces ten nie zachodzi jednak jedynie pod wpływem specyficznych dla nas genów. Przeciwnie, wymaga silnego wpływu środowiska społecznego. Wymaga obecności świadomych swojej roli dorosłych. Dotyczy to wielu obszarów naszego życia, takich jak kompetencje językowe, adekwatne reakcje emocjonalne czy związek między sprawnością fizyczną, a zdolnością do myślenia abstrakcyjnego – mówi prof. Marek Kaczmarzyk - biolog, neurodydaktyk, nauczyciel i wykładowca.

Zdaniem badaczy, już w wieku sześciu lat mózg człowieka uzyskuje około 90 procent swojej ostatecznej wielkości. Już samo to zwraca uwagę na znaczenie wczesnych etapów jego rozwoju i chociaż później także dzieją się w nim bardzo istotne rzeczy, bez wątpienia wczesne lata życia decydują o fundamencie, na którym człowiek zbuduje swoje życie.

- Zapraszam do udziału w dyskusji o małych właścicielach wielkich mózgów czyli o tym, w jaki sposób na wczesnych etapach dzieciństwa wspierać małe dzieci. To świetna okazja, by dowiedzieć się, co możemy zrobić, by zrozumieć najmłodszych i wesprzeć ich w dalszym rozwoju – zachęca Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Więcej szczegółów na temat konferencji można znaleźć pod linkiem: https://konferencje.edu-akcja.pl/neurobiologia-tychy/

Dlaczego tak istotne są pierwsze lata edukacji? – bezpłatna konferencja on-line / fot. UM Tychy

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również