Wiadomości z Tych

Defibrylatory w Tychach. Gdzie zostaną zamontowane?

  • Dodano: 2022-11-29 06:15, aktualizacja: 2022-11-28 19:29

Od grudnia 2022 r. w Tychach dostępnych będzie 11 defibrylatorów AED HeartSine Samaritan PAD 350P. Projekt ich zakupu został złożony przez mieszkańca i wygrał w zeszłorocznej, VIII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Lokalizacje

Defibrylatory zostaną zamontowane na terenie/w:

  • Krytej Pływalni
  • OW Paprocany
  • Kompleksie Sportowym Paprocany przy ul. Sikorskiego
  • Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego
  • Stadionie Zimowym przy ul. de Gaulle’a
  • parterze Centrum Balbina
  • parterze Urzędu Miasta

- Ponadto przekażemy dwa defibrylatory do Straży Miejskiej oraz po jednym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz do Miejskiego Centrum Kultury - mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia i dodaje: - Przeszkoliliśmy ok. 90 pracowników budynków, w których defibrylatory są zamontowane.

Dodatkowo na zlecenie miasta zrealizowano 2 filmy dot. AED - jeden promocyjny i drugi – instruktażowy, obrazujący obsługę defibrylatora.

Jak to działa?

Defibrylator AED Samaritan PAD 350 P to poręczne i lekkie urządzenie medyczne przeznaczone do publicznego użytkowania. Ten defibrylator został stworzony do ratowania życia i zdrowia nawet przez osoby postronne nieposiadające wiedzy medycznej. Urządzenie analizuje rytm serca, dobiera odpowiednią do sytuacji wielkość impulsu defibrylacyjnego i aplikuje go, przywracając organ do właściwej pracy.

Samaritan PAD przez cały proces postępowania ratowniczego prowadzi użytkownika za pomocą trzech prostych symboli i poleceń, zapewniając tym samym skuteczny i szybki ratunek osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia.

Najważniejszą zaletą Samaritana jest prostota użycia. Jeden zielony przycisk wystarczy by był gotowy do działania. Jest w trybie czuwania, elektrody są podłączone i wystarczy je wyjąć. Wszystkie jego detale pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pewność wykonywanych ruchów.

Od momentu włączenia krok po kroku, spokojnymi i stanowczymi komunikatami Samaritan PAD mówi, co należy robić. Kieruje działaniami tak, aby elektrody znalazły się w odpowiednim miejscu. Nie ma obaw o to, że mieszkaniec sobie nie poradzi, że nie pamięta schematów czy zasad działania. Samaritan PAD to komfort dla osoby, która go używa oraz maksymalne bezpieczeństwo dla osoby, której udzielana jest pierwsza pomoc.

AED używane są zwykle przez przypadkowych świadków zdarzenia. Dlatego Samaritan PAD jest intuicyjny i odpowiedni właśnie dla osób, które nie potrafią udzielać pierwszej pomocy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również