Wiadomości z Tych

Dachowanie tira na DK1

  • Dodano: 2019-05-13 11:15

Przez kilkanaście godzin policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz kierowali ruch na objazdy, by ominąć odcinek na DK1, gdzie tir blokował jednię.

36-letni kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem

Na miejscu, oprócz policjantów, przez wiele godzin działały też inne służby. W piątek przed godziną 18.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na trasie DK1 w Tychach, gdzie samochód ciężarowy blokował jezdnię w kierunku Katowic. Na szczęście okazało się, że 36-letniemu kierowcy nic poważnego się nie stało. Został jednak przewieziony do szpitala na dokładne badania. Mężczyzna był trzeźwy. Z ustaleń policjantów wynika, że 36-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego tir dachował.

Mężczyzna przewoził farby, które częściowo wylały się na jezdnię

Utrudnienia w ruchu trwały kilkanaście godzin. Stróże prawa zorganizowali objazdy oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu wykonania wszystkich czynności. W działania przez wiele godzin zaangażowani byli także funkcjonariusze straży pożarnej oraz służby drogowe.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze, gdyż to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn groźnych wypadków. Przypominamy też, że śliska i mokra nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również