Wiadomości z Tych

Co powinien zawierać opis stanowiska pracy?

  • Dodano: 2019-05-17 15:15

Kompletny opis stanowiska pracy powinien uwzględniać wszystkie najważniejsze informacje dla potencjalnych kandydatów. Dzięki odpowiednio napisanemu ogłoszeniu można uzyskać dostęp do setek CV, co zwiększa szansę na znalezienie idealnego pracownika.

Oczekiwania od kandydata

Niewątpliwie bardzo istotną kwestią są dokładnie sprecyzowane wymagania, aby potencjalny kandydat mógł sam stwierdzić, czy nadaje się na konkretne stanowisko. Na portalu pracuj.pl można znaleźć wiele przykładowych ofert, które zawierają szczegółowe informacje dotyczące zakresu obowiązków. Ważne jest, aby uwzględnić w ogłoszeniu:

  • kluczowe obowiązki związane z danym stanowiskiem,
  • obowiązki, które pracownik może wykonywać sporadycznie,
  • zakres doświadczenia w danym zawodzie,
  • wykształcenie,
  • umiejętności twarde i miękkie.

Dokładnie opisane wymagania są najlepszym sposobem na dotarcie do odpowiednich kandydatów, którzy dzięki posiadanym umiejętnościom i doświadczeniu poradzą sobie na konkretnym stanowisku.

Krótka charakterystyka firmy

W ogłoszeniach dla potencjalnych pracowników bardzo istotną rolę odgrywa krótki, rzeczowy opis firmy. Po zapoznaniu się z ofertą kandydaci powinni wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się dane przedsiębiorstwo, w jakim kierunku się rozwija i jakie warunki pracy jest w stanie zaoferować. Znamienna będzie informacja o możliwych trybach zatrudnienia - na przykład na cały etat lub na pół etatu.

Szczegółowe warunki pracy

Dla każdego potencjalnego pracownika istotnym punktem w ofercie zawodowej są szczegółowe warunki zatrudnienia. Kandydaci muszą wiedzieć, jaką formę umowy otrzymają od pracodawcy i czy możliwe jest wykonywanie obowiązków zawodowych poza siedzibą firmy. Ważna okazuje się także perspektywa rozwoju oraz dodatkowe zalety, takie jak możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej. Nierzadko takie informacje są dla potencjalnego kandydata głównym czynnikiem przemawiającym za wysłaniem aplikacji na konkretne stanowisko.