Wiadomości z Tych

Chóry i koncert ponadczasowych hitów u tyskich ewangelików

  • Dodano: 2023-05-08 06:30, aktualizacja: 2023-05-07 21:22

Drugi majowy weekend (14 maja 2023 r.) upłynie u tyskich ewangelików pod znakiem muzyki – tej sakralnej, ale nie tylko. To w Tychach właśnie odbędzie się coroczny, a w tym roku już 75. Zjazd Chórów Diecezji Katowickiej.

Oprócz śpiewów chóralnych nie braknie też muzyki świeckiej – w oldschoolowy klimat muzyki dawnych lat wprowadzi zespół Skrawki.

Koncert w tyskiej świątyni

Zjazdy Chórów Ewangelicko-Augsburskiej Diecezji Katowickiej to cykliczna majowa impreza. Obecny to 75-ty zjazd. Pierwszy odbył się w 1946 roku i tylko z dwuletnią przerwą w czasie pandemii miłośnicy śpiewu i pieśni spotykają się na zjazdach. Co roku organizowany jest w innej parafii naszej diecezji. W tym, w Tychach. Na imprezę tą zjeżdżają się chóry z poszczególnych parafii i każdy prezentuje dwie, wcześniej wyćwiczone pieśni. Są one prezentowane w kościele, w czasie nabożeństwa, które zawiera liturgię i głoszone jest Słowo Boże w czasie kazania. Wykonywana też jest wspólna pieśń wszystkich chórów, która jest wcześniej przygotowywana. Zjazd nie jest konkursem tylko imprezą, która ma na celu najpiękniejsze wielbienia Boga pieśnią, spotkaniem się ludzi, którzy kochają muzykę i realizują swoje pasje, śpiewając w chórze. Po nabożeństwie jest zawsze czas na wspólny posiłek, rozmowy i zajęcia o luźniejszym charakterze. W związku z tym, że wiele osób co roku pojawia się na zjazdach, bo nieprzerwanie śpiewają w swych parafialnych chórach i znają się od lat, to grupa ta tworzy swoistą rodzinę i chętnie wspólnie spędza popołudniowy czas.

Ewangelicy zapraszają 14 maja już od godzin dopołudniowych do kościoła apostołów Piotra i Pawła w Tychach, gdzie po mszy świętej o 10.00 rozpoczną się indywidualne prezentacje chórów diecezjalnych i wspólne wykonanie wybranej pieśni, zgodnie z przyjętą na Zjeździe formułą. O 14.00 będzie zaś bardziej oldschoolowo – i to dosłownie. Do świata ponadczasowych hitów w świeżych aranżacjach zaprosi odwiedzających teren parafii zespół Skrawki. Pełna energii muzyka, która porwie do tańca i lubiane utwory, których nie sposób nie zaśpiewać – to recepta na dobrą zabawę przy muzyce LIVE, wśród której nie zabraknie hitów jak „Cheri Cheri Lady” Modern Talking, „Every Breath You Take” The Police, „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy czy „Sobie i Wam” Męskie Granie Orkiestry.

  • Miejsce: Kościół Ewangelicko-Augsburski ap. Piotra i Pawła, ul. bpa J. Burschego 20, 43-100 Tychy
  • Data: 14.05.2023 r. godz. 10.00 (uroczystości oficjalne), 14.00 (koncert)
  • WSTĘP WOLNY
Chóry i koncert ponadczasowych hitów u tyskich ewangelików / fot. MCK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również