Wiadomości z Tych

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy w nowej odsłonie

  • Dodano: 2021-01-11 07:00, aktualizacja: 2021-01-10 17:20

Od początku stycznia br. mieszkańcy Tychów oraz wszystkie osoby szukające informacji o Urzędzie Miasta mogą skorzystać z nowej, bardziej czytelnej wersji Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy.

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, na którym zostaje udostępniona informacja publiczna. Każdy urząd ma swój BIP, ale wszystkie mają jeden cel – dostarczać informacji mieszkańcom.

- Nie dla wszystkich korzystanie z Biuletynu Informacji Publicznej jest proste. Postanowiliśmy zastosować rozwiązania, dzięki którym będzie on bardziej intuicyjny i atrakcyjny wizualnie, przy okazji dostosowując BIP do nowej ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych - mówi Aneta Luboń – Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.

Poprzednia strona BIP nie była dostosowana do różnych przekątnych ekranu

Obecnie strona wyświetla się poprawnie zarówno na dużych ekranach komputerów biurkowych, jak i na urządzeniach mobilnych z małą przekątną ekranu np. tablety czy smartfony.

Mechanizm wydruku zawartości ze strony został zmodyfikowany w ten sposób, że wersja do druku nie zawiera zbędnych elementów m.in. nawigacja, przyciski wydruku, ozdobny nagłówek graficzny itp. Wersja do wydruku zawiera tylko podstawowy nagłówek i stopkę oraz treść dokumentu.

- Został dodany także czarno-biały motyw graficzny strony, przełączanie motywów wykonuje się szybciej i nie wymaga ściągania przez przeglądarkę dodatkowego kodu CSS, motywy kolorystyczne uwzględniają również wszystkie obrazki znajdujące się na stronie, bez potrzeby ściągania przez przeglądarkę dedykowanych wersji obrazków, a mechanizm zmiany wielkości fontu jest dostępny za pomocą jednego kliknięcia w zawsze widocznym nagłówku - wylicza Katarzyna Trzcionka z Urzędu Miasta Tychy.

Na stronie został także zastosowany nowy odtwarzacz video zgodny z HTML5 (do tej pory bazowym językiem był HTML). Odtwarzacz ma współczesny interfejs użytkownika, a jego zastosowanie zmniejszyło również wielkość kodu javascript wysyłanego do przeglądarki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również