Wiadomości z Tych

Bilans działań "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2021-03-15 07:00, aktualizacja: 2021-03-14 19:27

Ponad 60 wykroczeń, jeden poszukiwany i jeden nietrzeźwy kierujący to bilans działań "Bezpieczny pieszy" przeprowadzonych przez policjantów tyskiej drogówki.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili akcje pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Na celowniku byli piesi oraz rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia.

Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 63 wykroczenia, które głównie dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi ujawnili jedną osobę poszukiwaną oraz nietrzeźwego kierującego, który wsiadł za kółko mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policja przypomina

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Przypomina się również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej.

Policjanci apelują o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również