Wiadomości z Tych

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic – kolejne nabory

  • Dodano: 2020-11-17 13:30

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego, będzie kontynuowany do końca 2022 roku.

Program „Tuzy u Tuza. Rehabilitacja lecznicza w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym” jest realizowany od stycznia 2020 roku i będzie kontynuowany do końca 2022 roku. Planowo w tym czasie programem zdrowotnym i bezpłatną rehabilitacją może zostać nim objętych ponad 2200 osób, a 54 osoby mogą uczestniczyć w szkoleniu dla kadry medycznej.

- Kończymy obecnie 9 edycję. W sumie leczyliśmy ponad 300 osób i do tej pory nie mieliśmy ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Chciałbym to podkreślić, bo rozumiem, że obecnie w obawie o swoje zdrowie mieszkańcy mogą mieć obawy czy zgłosić się do programu. Zasady epidemiczne, które są stosowane w placówce, dodatkowe spotkanie epidemiczne przed rozpoczęciem Indywidualnego Planu Rehabilitacji, ale przede wszystkim ogromna dyscyplina naszych pacjentów, którzy do tych zasad się stosują powoduje, że mamy nadzieję utrzymać ten wynik – mówi fizjoterapeuta Jacek Tuz.

Program polega na rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego. Program jest kierowany do mężczyzn w wieku 50 – 64 lata i kobiet w wieku 50 – 59 lat. W ramach programu można skorzystać m.in. z bezpłatnego wsparcia w zakresie kompleksowej rehabilitacji, od wizyt lekarza specjalisty w dziedzinie rehabilitacji medycznej, przez porady fizjoterapeutyczne, po indywidualny plan rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb wynikających ze stanu zdrowia pacjenta oraz zakresu potrzebnej pomocy fizjoterapeutycznej.

- Z prowadzonych statystyk skuteczności programu wynika, że  ponad 90 % naszych pacjentów zgłasza poprawę stanu klinicznego – dodaje Jacek Tuz.

Trwa rekrutacja

Obecnie trwa rekrutacja do grupy grudniowej. Program jest bezpłatny dla uczestników, informacje o programie, grupie docelowej, sposobie rejestracji znajdują się na stronie internetowej www.fizjoterapiamdt.pl w zakładce "Programy Unijne".

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również