Wiadomości z Tych

Bezpłatne zajęcia nordic walking dla tyskich seniorów

  • Dodano: 2022-06-30 06:30, aktualizacja: 2022-06-29 21:48

Zaprasza się tyskich seniorów na bezpłatne zajęcia nordic walking w Tychach.

Zajęcia będą odbywać się cyklicznie - w każdą niedzielę o godzinie 9.00. Start już 3 lipca, przy stacji kolejowej Tychy Żwaków.

O projekcie

Zajęcia organizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu pn. "Nordic Walking SENIOR", który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów. Zajęcia będą prowadzone od czerwca do listopada br. w 200 miejscach, w 16 województwach Polski. W każdym miejscu zostanie przeprowadzonych 20 jednostek treningowych (każda jednostka trwa 60 minut) mających na celu naukę i doskonalenie prawidłowej techniki nordic walking. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Polskiego Stowarzyszenia Noridc Walking.

Celem projektu jest poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu - zajęcia nordic walking z instruktorem, skuteczne przeciwdziałanie różnym formom dyskryminacji ze względu na wiek uczestników projektu poprzez nowoczesną formę ruchu jaką jest nordic walking, zbudowanie partnerskich relacji z podmiotami publicznymi, społecznymi, z mediami w zakresie promocji prawidłowej techniki nordic walking w kontekście Seniorów w Polsce, ochrona zdrowia i zdrowy styl życia wśród dorosłych i osób starszych poprzez systematyczne treningi nordic walking (także w odniesieniu do rehabilitacji ruchowej tzw. "pokowidowej”-dla osób po przebytym Covid-19), organizacja czasu wolnego w aktywny sposób (aktywne spędzanie czasu wolnego), upowszechnianie aktywnego stylu życia - podniesienie roli sportu powszechnego w społeczeństwie, w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i wykluczeniu społecznemu osób starszych, promocja prawidłowej techniki nordic walking z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.

Zajęcia

  • Pierwsze spotkanie już 3 lipca, zajęcia będą odbywać się co niedzielę.
  • Zbiórka: stacja kolejowa Tychy - Żwaków o godzinie 9.00.
  • Czas trwania zajęć od 60 min do 120- zależnie od grupy.
  • Uczestników prosi się o zabranie własnych kijków. 
  • Koordynator zajęć: Ryszard Grzywocz, grzywoczr@interia.pl, tel. 503 566 619.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również