Wiadomości z Tych

"Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko" - nowa kampania społeczna!

  • Dodano: 2020-07-28 11:45

Tyscy policjanci czynnie włączyli się do działań kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe pn. „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko”.

Głównym celem kampanii jest bezpieczeństwo na terenie kolejowym, a także informowanie i edukacja uczestników pieszych i zmotoryzowanych ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.

W czasie działań zorganizowanych przez Polskie Linie Kolejowe Zakład linii Kolejowych w Sosnowcu policjanci, wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, uświadamiają mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych, jak i tzw. dzikich przejściach.

Informacyjno-ulotkowa akcja zorganizowana była w rejonie „dzikiego przejścia” w Tychach–Kobiórze. Przechodzącym przez tory mieszkańcom w miejscu zabronionym funkcjonariusze zwracali uwagę i pouczali, jak należy zachować się na terenie kolejowym.

Następne działania na przejazdach kolejowo-drogowych jak i „dzikich przejściach” z udziałem funkcjonariuszy i pracowników ww. Zakładu będą odbywać się cyklicznie w trosce o zachowanie bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców.

Natomiast w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci przypominali o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

PAMIĘTAJ! O zachowaniu zasad bezpieczeństwa na terenie kolejowym!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również