Wiadomości z Tych

Bezpieczne lato w Tychach

  • Dodano: 2021-07-26 06:30, aktualizacja: 2021-07-27 09:53

O tym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać dowiedziały się dzieci podczas spotkania pod nazwą "Bezpieczne lato w Tychach".

Urząd Miasta Tychy, Komenda Miejska Policji w Tychach oraz Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy realizują wakacyjny cykl spotkań pod nazwą "Bezpieczne lato w Tychach". Ideą przedsięwzięcia jest edukacja najmłodszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Małe błędy popełnione przez małe dzieci mogą mieć ogromne konsekwencje

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych obywateli dzielnicowi przekazywali im zasady bezpiecznej zabawy między innymi w domu i na placu zabaw – mówią organizatorzy akcji.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, że m.in. nie powinny bez zgody rodziców jeść słodyczy, ponieważ tabletka może być łudząco podobna do ulubionego cukierka, a jej połknięcie może stanowić już zagrożenie dla życia lub zdrowia, jak obronić się przed atakiem groźnego zwierzęcia, a także jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Funkcjonariusze poruszyli także temat związany z bezpieczeństwem na drodze przekazując maluchom opaski odblaskowe.

Policjanci rozdawali dzieciom książeczki przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kolorowanki nawiązujące do bezpiecznych zachowań. W najbliższym czasie planowane są koleje spotkania z dziećmi.

Zestaw eksperymentów dla dzieci do domu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również