Wiadomości z Tych

Bezpieczne lato w Tychach

  • Dodano: 2021-07-26 06:30, aktualizacja: 2021-07-27 09:53

O tym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać dowiedziały się dzieci podczas spotkania pod nazwą "Bezpieczne lato w Tychach".

Urząd Miasta Tychy, Komenda Miejska Policji w Tychach oraz Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy realizują wakacyjny cykl spotkań pod nazwą "Bezpieczne lato w Tychach". Ideą przedsięwzięcia jest edukacja najmłodszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Małe błędy popełnione przez małe dzieci mogą mieć ogromne konsekwencje

Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych obywateli dzielnicowi przekazywali im zasady bezpiecznej zabawy między innymi w domu i na placu zabaw – mówią organizatorzy akcji.

Podczas spotkań dzieci dowiedziały się, że m.in. nie powinny bez zgody rodziców jeść słodyczy, ponieważ tabletka może być łudząco podobna do ulubionego cukierka, a jej połknięcie może stanowić już zagrożenie dla życia lub zdrowia, jak obronić się przed atakiem groźnego zwierzęcia, a także jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Funkcjonariusze poruszyli także temat związany z bezpieczeństwem na drodze przekazując maluchom opaski odblaskowe.

Policjanci rozdawali dzieciom książeczki przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kolorowanki nawiązujące do bezpiecznych zachowań. W najbliższym czasie planowane są koleje spotkania z dziećmi.

Zestaw eksperymentów dla dzieci do domu

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.