Wiadomości z Tych

Areszt dla 28-latka za kradzież paliwa

  • Dodano: 2022-08-04 06:30, aktualizacja: 2022-08-03 23:10

Tyscy policjanci zatrzymali 28–latka, którego ujął pracownik jednej ze stacji paliw, w związku z kradzieżą. Śledczy ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie także inne kradzieże paliwa.

Areszt za kradzież paliwa

W minioną środę policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży paliwa na jednej ze stacji przy ulicy Mikołowskiej w Tychach. Na miejscu policjanci zastali pracownika stacji, który wskazał mężczyznę, jak się później okazało sprawcę kradzieży. Tankował on paliwo do butelek i karnistrów, a następnie usiłował się oddalić bez uiszczenia opłaty. Pracownik stacji uniemożliwił mu ucieczkę i powiadomił mundurowych.

Złodziejem okazał się 28-letni obywatel Gruzji. Intensywna praca śledczych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 3 zarzutów kradzieży paliwa. Straty łącznie sięgają 3 tysięcy złotych. W jednym przypadku do zdarzenia doszło w innym mieście naszego województwa. Ponadto 28-latek usłyszał zarzut posługiwania się dokumentem prawa jazdy innej osoby. Sprawa jest rozwojowa, śledczy sprawdzą czy mężczyzna ma na swoim koncie więcej kradzieży. Na wniosek policjantów i prokuratora zatrzymany został tymczasowo aresztowany. Za popełnione czyny grozi mu nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również