Wiadomości z Tych

Apel do mieszkańców województwa śląskiego

  • Dodano: 2022-02-02 07:00, aktualizacja: 2022-02-01 15:31

W trosce o zdrowie mieszkańców i zmniejszenie ilości zachorowań, Radni Sejmiku Województwa Śląskiego na XL sesji Sejmiku w dniu 24 stycznia 2022 roku, przyjęli jednogłośnie uchwałę - apel zachęcający do szczepień.

Treść apelu

Wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili.

Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z jego powodu.

Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

Podpisano:
Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego
Jan Kawulok

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również