Wiadomości z Tych

Akcja „Motoserce”: Oddali krew dla potrzebujących

  • Dodano: 2024-07-02 12:30

W ostatnią sobotę Plac pod Żyrafą zamienił się w motocyklową stolicę Śląska. Wszystko za sprawą zorganizowanej w mieście akcji „Motoserce”. Główną atrakcją był pokaz różnorodnych jednośladów, połączony z akcją charytatywną promującą krwiodawstwo i bezpieczną jazdę na motocyklach. Nad przebiegiem widowiska oraz bezpieczeństwem uczestników czuwali tyscy policjanci.

Pomoc potrzebującym

W sobotę 29 czerwca odbyła się kolejna edycja akcji „Motoserce”. Na czas imprezy został podstawiony krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym każdy mógł oddać krew i podzielić się tym najcenniejszym darem życia. Dla chętnych była to również okazja, aby zarejestrować się w bazie DKMS.

Muzyka, konkursy i atrakcje

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Woman Of South, zagwarantowali oprawę muzyczną, konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, strefę gastronomiczną oraz stoiska z gadżetami motocyklowymi. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych.

Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi z Tychów, którzy przypominali, że najważniejszy w jeździe motocyklem jest zdrowy rozsądek! Musimy pamiętać, że mniejsze gabaryty i lepsze przyspieszenie, to duża zaleta jednośladów, ale też i pewny mankament. Właśnie dlatego, że motocykl jest mniejszy, inni użytkownicy dróg mogą go przeoczyć. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na jeździe i przewidywać ruchy jadących przed nami pojazdów. Musimy też pamiętać, że motocyklista jest też duzo mniej chroniony, niż kierowca samochodu.

Tyska edycja „Motoserca” została objęta honorowym patronatem Prezydenta Tychów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również