Wiadomości z Tych

80-latka potrącona przez samochód dostawczy na ul. Dmowskiego

  • Dodano: 2024-03-06 11:45

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Romana Dmowskiego w Tychach. Kierujący fiatem potrącił pieszą, przechodzącą z tyłu samochodu. Kobieta trafiła do szpitala. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Kobieta przechodziła z tyłu samochodu

Przedwczoraj (4 marca) na ulicy Romana Dmowskiego w Tychach doszło do potrącenia pieszej. 21–letni kierowca fiata potrącił kobietę, która przechodziła z tyłu samochodu dostawczego. W wyniku zdarzenia 80-latka doznała ogólnych obrażeń i została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie w tej sprawie, które będzie prowadzone przez tyskich policjantów.

Policjanci apelują

Każdy manewr wykonywany na drodze obliguje do zachowania ostrożności. Obowiązujące przepisy jasno wskazują, że kierujący pojazdem, który wykonuje manewr cofania musi zachować szczególną ostrożność i sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia. Ma również obowiązek upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda, a w razie trudności jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

Należy pamiętać, że piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w zderzeniu z pojazdem, nawet tym poruszającym się z małą prędkością, odnoszą obrażenia, które nierzadko okazują się brzemienne w skutkach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również