Wiadomości z Tych

54-letni kierowca z Tychów miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie!

  • Dodano: 2023-04-11 07:00, aktualizacja: 2023-04-11 14:20

Tyscy policjanci zwracają się po raz kolejny z apelem do mieszkańców, a przede wszystkim do kierowców. Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu.

Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów, a także przy obsłudze zdarzeń drogowych sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu. Przykładem może być wczorajsza kolizja drogowa, do której doszło po godzinie 18:00 na ulicy Sikorskiego, w rejonie łącznika z trasą DK-1. Kierujący pojazdem marki Renault nie zatrzymał się przed znakiem „Stop” i nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem marki Toyota. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przebadali kierujących na zawartość alkoholu. Okazało się, że sprawca zdarzenia – 54-letni mieszkaniec Tychów miał przeszło 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Ponadto jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki zdrowotne, psychiczne i moralne mogą okazać się nieodwracalne i towarzyszyć sprawcy przez resztę życia. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również