Wiadomości z Tych

49-latek złapany na gorącym uczynku. Złodziej płacił skradzioną kartą bankomatową

  • Dodano: 2022-11-09 06:15, aktualizacja: 2022-11-09 06:36

Tyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 49–latka, który jak się okazało dokonał transakcji zbliżeniowych przy użyciu uprzednio skradzionej karty płatniczej.

Policjanci KMP Tychy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna był poszukiwany. Za swój czyn może trafić do więzienia na 10 lat

49-latek wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli, kiedy to w policyjnej bazie okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tychach do odbycia kary.

Jednak znany policjantom ze wcześniejszych przestępstw mężczyzna pozostał także w zainteresowaniu policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Śledczy wykonali szereg czynności oraz zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 49-latkowi 12 zarzutów.

Dotyczyły one transakcji zbliżeniowych przy użyciu uprzednio skradzionej karty płatniczej na łączną kwotę ponad 400 złotych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje nawet 10–letni pobyt w więzieniu - wyjaśnia asp.szt. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowa tyskiej komendy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również