Wiadomości z Tych

30-letnia tyszanka ujęła pijanego kierowcę

  • Dodano: 2024-03-06 12:00

Na słowa uznania zasługuje 30-letnia mieszkanka Tychów, która zareagowała na widok nietrzeźwego mężczyzny kierującego pojazdem. Dzięki jej postawie policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Mundurowi przypominają – Twoja reakcja na niepokojące sytuacje może uratować czyjeś życie!

Zgłosiła nietrzeźwego kierowcę na policję

Dyżurny tyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca zauważyła przy ulicy Hierowskiego mężczyznę śpiącego w samochodzie, który przebudził się, uruchomił pojazd i zaczął jechać w kierunku ulicy Rolnej. Wygląd mężczyzny, który wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, zaniepokoił czujną 30-latkę. W obawie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, kobieta zatrzymała go i próbowała odebrać mężczyźnie klucze do samochodu. Między zgłaszającą a kierującym doszło do utarczki słownej, po której mężczyzna zamknął pojazd i oddalił się pieszo. Tyszanka poinformowała służby, że kierujący miał problemy z utrzymaniem równowagi oraz wyczuwalny był od niego alkohol.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili miejsce zamieszkania właściciela pojazdu, a gdy nie zastali go w domu, zaczęli przeszukiwać przyległy rejon. Kilka minut później zauważyli mężczyznę siedzącego na ławce. Jego wygląd był zgodny z rysopisem podanym przez zgłaszającą, a po wylegitymowaniu okazał się być właścicielem pozostawionego samochodu. Został również rozpoznany przez zgłaszającą. Mundurowi niezwłocznie przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ustalając że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grożą surowe konsekwencje prawne. O jego losie zdecyduje sąd.

Dobra postawa to podstawa

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkanki Tychów, dzięki której być może nie doszło do tragedii na drodze. Jej zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również