Wiadomości z Tych

3 edycja rodzinnego sadzenia drzew przed nami. Posadź drzewo dla swojego dziecka!

  • Dodano: 2024-05-22 13:15

Tyszanie, którym urodziło się dziecko w 2023 roku, mogą uczcić ten moment sadząc drzewo na jednym z wybranych terenów zielonych w Tychach. Wydarzenie odbędzie się na początku czerwca (od 3 do 6 czerwca), a zgłoszenia do akcji można wysyłać już dziś.

Zostaną posadzone kolejne drzewa

To już 3 edycja rodzinnego sadzenia drzew. Od początku akcji w 2022 roku rodzice nowo narodzonych tyszan posadzili 190 drzew m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy, tworząc przy tym miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, upamiętniające ten wyjątkowy moment w ich życiu.

W tym roku posadzą kolejne 100 drzew - klony pospolite, wiśnie piłkowane 'Shirotae', wiśnie piłkowane 'Sunset Boulevard' oraz lipy drobnolistne.

Twój udział w akcji

Posadzenie drzewa upamiętniającego narodziny dziecka jest całkowicie bezpłatne, a o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Drzewa sadzone będą w godzinach 12.00 - 15.00. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami.

Drzewa sadzone będą w Parku Suble, Rodzinnym Parku bł. Karoliny, Parku Górniczym, Parku Niedźwiadków, Miejskim Parku Solidarności, na skwerze przy ul. Dębowej.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez  formularz internetowy do 31 maja godziny 12.00 na stronie urzędu miasta

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również