Wiadomości z Tych

28-latek odpowie za próbę skorumpowania mundurowych

  • Dodano: 2022-07-08 06:30, aktualizacja: 2022-07-07 20:41

Policjanci z tyskiej prewencji zatrzymali kierującego audi, który prowadził auto mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W zamian za uniknięcie odpowiedzialności, 28-latek obiecał mundurowym łapówkę.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj około północy przy alei Piłsudskiego w Tychach. Patrol z wydziału prewencji zatrzymał kierującego audi. Podczas kontroli drogowej mundurowi zauważyli, że mężczyzna zachowuje się zbyt nerwowo. Wtedy też wyczuli od 28-letniego kierowcy alkohol. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci poinformowali mężczyznę o odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz o zatrzymaniu jego prawa jazdy.

Próba wręczenia łapówki

Mężczyzna zaproponował policjantom, by podjechać do bankomatu po pieniądze, a wtedy z pewnością się "dogadają”. Pomimo pouczeń o odpowiedzialności za propozycję korupcyjną, mężczyzna nadal próbował "przekonać" stróżów prawa do wzięcia łapówki. W efekcie został zatrzymany. Teraz odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, zagrożoną karą do 2 lat więzienia, ale i próbę skorumpowania policjantów. Za to grozi natomiast aż do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również