Wiadomości z Tych

26-latek pędził ponad 100 km/h. Zatrzymała go tyska grupa SPEED

  • Dodano: 2020-04-14 09:45

Tyska grupa SPEED, stworzona do walki z piratami drogowymi zatrzymała prawo jazdy 26-latkowi, który pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h.

Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków


Da się zauważyć, że na drogach jest spokojniej za sprawą panującej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemią. Niestety dla piratów drogowych to „okazja” do wielu niebezpiecznych i niedozwolonych zachowań na drodze związanych z przekraczaniem prędkości. Okres Świąt Wielkanocnych na drogach minął spokojnie, gdyż mundurowi odnotowali jedynie dwie kolizje drogowe, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierowców z „ciężką nogą”. W ramach współpracy tyskiej i bieruńskiej drogówki, grupa SPEED patroluje także najbardziej uczęszczane ciągi komunikacyjne Bierunia. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec tego miasta, który w terenie zabudowanym ul. Warszawskiej złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości pędząc 116km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Pędząc na drodze drastycznie zmniejszamy margines błędu, jaki nam pozostaje w trakcie jazdy. Nie mamy wówczas czasu na reakcję, w przypadku pojawienia się zagrożenia. Musimy sobie zatem zdawać sprawę z tego, że rażące przekraczanie obowiązujących limitów prędkości bardzo zwiększa ryzyko, iż finał naszej podróży będzie tragiczny.

ZOBACZ NAGRANIE

Apelujemy o jazdę ostrożną i zgodną z przepisami ruchu rogowego. Policjanci grupy SPEED nadal będą surowo karali kierowców, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również