Wiadomości z Tych

20 000 uczniów postawiło pierwsze kroki w programowaniu w ramach akcji "Koduj z Gigantami"

  • Dodano: 2022-03-09 14:15

Dobiegła końca 10. edycja bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. W trwających przez cztery tygodnie zajęciach stacjonarnych oraz online, udział wzięło ponad 20 000 młodych uczestników z całej Polski!

10. edycja „Koduj z Gigantami” za nami!

Zajęcia odbyły się stacjonarnie w ponad 100 lokalizacjach w całym kraju oraz online, a udział w nich był całkowicie bezpłatny. Patronami Honorowymi wydarzenia byli m.in.: Janusz Cieszyński - Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz liczni włodarze miast, w których prowadzone były warsztaty. Łącznie akcję wsparło 13 partnerów, 104 patronów honorowych i 101 patronów medialnych!

Akcja „Koduj z Gigantami” odbyła się już po raz 10., a jej główne cele od lat są niezmienne – zachęcić dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat do nauki programowania jako umiejętności niezbędnej w dzisiejszym cyfrowym świecie i pokazać im bezpieczny sposób na korzystanie z nowych technologii. Aby zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne, a wiedza jak najlepiej przyswajalna, wykorzystano środowiska znane i lubiane przez dzieci i młodzież.

Zainteresowani mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych w wybranym środowisku czy języku programistycznym. Do wyboru mieli warsztaty z programowania w Scratchu, Minecrafcie Education Edition, AppInventorze – propozycje zwłaszcza dla młodszych fanów kodowania, czy lekcje prowadzone w języku Python, C# i środowisku Visual Studio, skierowane przede wszystkim do starszych grup. W trakcie warsztatów, pod czujnym okiem trenerów kodowania, uczestnicy programowali własne gry komputerowe, aplikacje mobilne, a także poznawali podstawowe zagadnienia programistyczne. Każdy z uczestników otrzymał także dostęp do platformy Discord, na której mogli się komunikować, nawiązywać relacje w swoich grupach rówieśniczych oraz wymieniać się projektami stworzonymi w trakcie warsztatów.

„Na lekcji robiliśmy projekt, który musieliśmy zaprogramować tak, żeby otworzyć sejf. To była fajna zabawa i dużo się nauczyłam.” – Zosia (lat 10), uczestniczka warsztatów Scratch w Gliwicach.

„Brałem udział w zajęciach z C# i Visual Studio. Super zajęcia, dużo praktycznej wiedzy z podstaw programowania, które na pewno mi się przydadzą.” – Kuba (lat 15), uczestnik warsztatów C# i Visual Studio w Gdyni.

Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, to przede wszystkim rozwój twórczego oraz logicznego myślenia, co przekłada się także na lepsze przyswajanie wiedzy z innych przedmiotów. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a co najważniejsze - mogą uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. To właśnie branża IT oraz zawody powiązane z programowaniem oferują zatrudnienie z zarobkami na bardzo wysokim poziomie. Poza tym znajomość już podstaw programowania znajduje zastosowanie w wielu innych zawodach, które już dziś coraz bardziej polegają na wykorzystaniu nowych technologii. Warsztaty „Koduj z Gigantami” są właśnie okazją ku temu, aby zdobyć te kompetencje, stawiając pierwsze kroki w świecie programowania.


Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest największa w Polsce szkoła „Giganci Programowania” - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania i nowych technologii. Giganci Programowania od 7 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce, ale także za granicą: w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Już we wrześniu planowana jest kolejna edycja akcji! Dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli ponownie spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą 11. edycji wydarzenia „Koduj z Gigantami”, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów kolejni chętni będą mogli zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania. 
Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć na stronie: www.giganciprogramowania.edu.pl .Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojeTychy.pl.
Patronat portalu mojeTychy.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również