Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - sprawdź, co będzie się działo

  • Dodano: 2019-04-25 08:15, aktualizacja: 2019-04-25 09:27

1 maja na placu Baczyńskiego tyszanie będą świętowali 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Na Tyszan czekają warsztaty i atrakcje dla dzieci, wspólne odśpiewanie "Ody do Radości” przez mieszkańców wraz z chórem oraz wystawa fotograficzna.

Przed zbliżającą się 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, Związek Miasta Polski wyszedł z inicjatywą upamiętnienia wydarzeń z 2004 roku

 1 maja o godzinie 12:00 obchody rozpoczną się na placu Baczyńskiego od odśpiewania hymnu Unii Europejskiej przez mieszkańców wspólnie z katowickim Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego. Dla mieszkańców przygotowane zostały karty z tekstem "Ody do radości". Później atrakcje będą czekały na najmłodszych. Dla dzieci przygotowano warsztaty z animatorami, wspólne malowanie tyskich obiektów na wolnostojącej ściance, fotobudkę, a także flagi i balony z helem rozdawane przez szczudlarzy. Atrakcję potrwają do godziny 15:00.

O godzinie 16:00 obchody przeniosą się do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie tyszanie będą mieli okazję usłyszeć uważaną za największe dzieło muzyki religijnej - "Wielką Mszę h-moll". Dzieło Johanna Sebastiana Bacha wykonają wspomniany wcześniej katowicki Chór Uniwersytetu Ekonomicznego, Chór Muzycznych Spotkań w Loarze oraz Gliwicka Orkiestra Kameralna.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.