Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Dietetyka Tychy - jak się zdrowo odżywiać?

  • Dodano: 2017-05-18 10:15

Problematyka zdrowego odżywiania stanowi coraz częściej przedmiot publicznych wypowiedzi i debat oraz zainteresowania społecznego w różnych kręgach. Z dnia na dzień – w obliczu rozwoju tzw. chorób cywilizacyjnych – wrasta zainteresowanie zdrowym trybem życia, dietetyką oraz innego rodzaju działaniami, które zapobiegać mają powstawaniu chorób oraz wspomagać organizm w utrzymywaniu stanu homeostazy.

Wiele osób dopiero na przestrzeni ostatnich miesięcy lub lat zaczyna dostrzegać, jak bardzo ich dotychczasowy styl życia różnił się od modelu propagowanego obecnie przez ekspertów świata medycyny i dietetyki. W większości przypadków dotyczy to równolegle dwóch aspektów – zarówno aktywności fizycznej (a raczej częściej – jej braku) oraz nieprawidłowego sposobu odżywiania, w którym na pierwszy plan wysuwała się mocno przetworzona żywność, niedostarczająca organizmowi odpowiedniej ilości substancji odżywczych i witamin. Osoby zaczynające zauważać w preferowanym przez siebie do tej pory stylu życia nieprawidłowości, które prowadzić mogą w najgorszym wypadku do powstawania wielu chorób, z chorobami układu krążenia i układu trawienia włącznie, zaczynają poszukiwać rad i wskazówek, dzięki którym uda im się zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz zacząć odżywiać zgodnie z zaleceniami dietetyków.

Dietetyka w Tychach i innych miastach województwa śląskiego cieszy się coraz to większą popularnością. Z usług gabinetów i studiów zatrudniających specjalistów z tej branży zaczyna korzystać znaczna część społeczeństwa, poszukując z jednej strony porad i wskazówek żywieniowych, z drugiej natomiast – zbilansowanej i spersonalizowanej diety, uwzględniającej ich predyspozycje oraz obciążenia, a także osobiste preferencje pokarmowe. Opracowanie optymalnego planu żywieniowego nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Dobry dietetyk, przed przystąpieniem do prac, powinien zebrać kompletny wywiad, aby wykluczyć z przygotowywanej diety wszystkie te produkty i substancje, które mogą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie klienta. Powinien też dobrze przeanalizować cele i zamierzenia, jakie stawia sobie jego klient, między innymi po to, aby dostosować dietę do jego stylu życia, aktywności oraz efektów, jakie zamierza on osiągnąć. W przypadku diet o charakterze redukcyjnym konieczne będzie na przykład usunięcie nadwyżki kalorycznej z pokarmu, co wraz z odpowiednim poziomem aktywności fizycznej pozwoli zrzucić kilka zbędnych kilogramów. W przypadku diet indywidualnych, dla pacjentów cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, konieczne będzie z kolei wyeliminowanie tych produktów, które wzmagać mogą ich dolegliwości lub sprzyjać ich rozwojowi. Oczywistym jest przy tym, że poza wiedzą z zakresu dietetyki, osoba przygotowująca dietę dysponować też musi wiedzą z zakresu innych dziedzin pochodnych – medycyny, biologii i biochemii. Dietetyka Tychy cieszy się niesłabnącą popularnością, co sprzyja powstawaniu nowych podmiotów zajmujących się właśnie tą branżą. Przy wyborze odpowiedniego dietetyka warto jednak kierować się nie ceną, a doświadczeniem i wiedzą konkretnej osoby.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.