Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie Silesia Incognita

  • Dodano: 2018-03-26 11:45

Po sukcesie poprzednich dwóch edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie SILESIA INCOGNITA z wielką radością zapraszamy uczniów klas piątych, szóstych i siódmych szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych do udziału w trzeciej edycji.

Ci z Państwa, którym na sercu leży, by młodzi Ślązacy znali swoją Małą Ojczyznę i czuli się gotowi do przejęcia odpowiedzialności za nią, znają pewnie zasady. Tym niemniej przypominamy, że: - organizatorami są wciąż Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach oraz tamtejsze Muzeum Miejskie - nadzór merytoryczny nad konkursem sprawuje Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach - do udziału zapraszamy dwuosobowe drużyny ze wszystkich szkół z naszego województwa - zapraszamy tych, którzy już wiedzą, że nowoczesna edukacja regionalna to fantastyczna przygoda - zapraszamy tych, którzy nie są przekonani co do atrakcyjności edukacji regionalnej na Śląsku (niech zmienią zdanie) - aby wziąć udział wystarczy przesłać prezentację poświęconą dowolnemu wydarzeniu lub postaci z dziejów Śląska - aby skutecznie rywalizować w rozgrywkach finałowych wystarczy zapoznać się z kompendium wiedzy zamieszczonym na stronach organizatorów - wszelkie materiały oraz regulamin znajdują się na stronach SP nr 37 w Tychach, Muzeum Miejskiego oraz RODN „WOM” w Katowicach - w kwietniu dojdzie do Wielkiego Finału, podczas którego jurorzy-eksperci będą znów dziwić się ogromnej wiedzy uczestników, a uczestnicy-eksperci będą się dziwić zdziwieniu jurorów.

Konkurs swoim patronatem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura. Oznacza to, że wśród i tak atrakcyjnych głównych nagród pojawi się ta najgłówniejsza: wycieczka do Brukseli, gdzie laureaci wraz z opiekunem będą zwiedzać Parlament Europejski Jeśli wciąż macie Państwo wątpliwości, chętnie je rozwiejemy.

Prosimy o kontakt mailowy: Marcin Melon, Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach – e-mail: marcinmelon1979@gmail.com; Anna Kura, Muzeum Miejskie w Tychach – e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl Jeśli wątpliwości nie ma to bierzemy się za przygotowywanie prezentacji zgodnie z regulaminem, który można znaleźć na stronie. 

Życzymy niezapomnianych wrażeń i liczymy, że znów zobaczymy się podczas kwietniowego finału w siedzibie Muzeum Miejskiego - Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim w Tychach!


Start: 6 kwietnia w godzinach 10:00 - 14:00

Tyska Galeria Sportu
ul. Edukacji 7, 43-100 Tychy

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.