Wiadomości z Tych

Tychy: Policyjne działania w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

  • Dodano: 2023-11-20 12:00

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych, a zarazem okazja, by po raz kolejny zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy.

Tyskie działania profilaktyczne podczas obchodów

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, który przypadł w tym roku 19 listopada, jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim, a także najbliższemu otoczeniu. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób, jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo.

Tyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku uświadamiali mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Mundurowi apelowali do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, o to, by nie lekceważyli opuszczonych zapór oraz by pamiętali o obowiązku zatrzymywania się przed znakiem "stop". Z apelem zwrócili się również do rowerzystów i pieszych, przypominając, iż zabronione jest poruszanie się po torowisku i przechodzenie przez tory, gdy szlabany są opuszczone.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również