Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Ta koperta ratuje życie!

  • Dodano: 2017-10-16 08:15, aktualizacja: 2017-10-13 12:02

W ramach Śląskiej Platformy Przeciw Nienawiści realizowana jest akcja Koperta Życia na Śląsku. Jej inicjatorami są m.in.: Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.


Szczegóły akcji

Celem kampanii jest przede wszystkim pomoc osobom starszym czy schorowanym, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.

Taka specjalna, plastikowa koperta, którą należy umieścić w widocznym miejscu w lodówce, powinna zawierać informacje o chorobie, przyjmowanych lekarstwach czy uczuleniach. Ważne jest też, aby podać dane osoby, którą powinno się zawiadomić np. o przewiezieniu pacjenta do szpitala.

Karta informacyjna będzie do pobrania na stronach partnerów akcji:

  • Rzecznika Praw Obywatelskich,
  • Marszałka Województwa Śląskiego,
  • Wojewody Śląskiego,
  • Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach,
  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Rekomendujemy Państwu przyłączenie się do akcji poprzez reklamowanie inicjatywy oraz kolportaż materiałów w gminach, co w zdecydowany sposób ułatwi pracę służb ratowniczych. Wykorzystanie informacji zawartych w Kopercie Życia pozwoli na postawienie jak najszybszej diagnozy, zastosowanie trafnego leczenia, co niejednokrotnie uratuje komuś życie. Zachęcamy też osoby starsze, jak i ich bliskich do stworzenia takiej koperty.

Dlatego warto mieć kopertę życia

Pomysł wyposażania w Koperty Życia osób starszych, samotnych oraz przewlekle chorych – wzorowany na tzw. pudełku życia z Wejherowa – narodził się w gminie Gogolin. Jego realizacja rozpoczęła się w styczniu 2014 roku. Obecnie jest wprowadzany także przez kolejne samorządy w Polsce. Ma służyć sprawniejszej pomocy w przypadku m.in. zasłabnięcia osoby starszej, ma pomóc schorowanym czy samotnym. Szacuje się, że dzięki takiemu zabiegowi uratowano już w całej Polsce co najmniej kilkaset osób.

Ta koperta ratuje życie!

Najnowsze informacje z Tych w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • TRS

    Tychy mają własną KOPERTĘ ŻYCIA .. do odebrania na parterze w Urzędzie Miasta.Inicjatywa wspólna Tyskiej Rady Seniorów i Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy..Działa od pażdziernika 2016 roku.Zachęcamy do pobrania w UM Tychy i zastosowania u siebie w domu.Inicjatywa skierowana jest do seniorów,osób samotnych,chorych a ostatnio mówimy,aby kierowcy za daszek też włożyli.Trzeba o tym mówić,bo seniorzy myślą,że "wciska" im się jakąś...reklamę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.