Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Sprawdź oświetlenie swojego samochodu

  • Dodano: 2017-12-01 10:15

Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W Tychach ramach akcji także będzie można sprawdzić oświetlenie swojego samochodu. Bezpłatną kontrolę świateł przeprowadzą diagności na Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Katowickiej oraz Oświęcimskiej w Tychach.

Od 28 listopada do 17 grudnia 2017 roku realizowane są działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów jako istotny element bezpieczeństwa na drodze.

Na terenie Tychów do akcji przyłączyły się stacje diagnostyczne znajdujące się na ul. Katowickiej i Oświęcimskiej. Wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia .

- w dniach 2, 9, 16 grudnia - TECH CAR - Tychy ul. Katowicka 47 - w godzinach 8.00-16.00

- w dniach 1, 8, 15 grudnia - Speed Car – Tychy ul. Oświęcimska 25 - w godzinach 8:00-18:00

W pierwszych wymienionych terminach diagnostom będą towarzyszyć policjanci w dniu 2.12.2017r. – w godzinach od 9:00-11:00, w dniu 9.12.2017r - w godzinach od 11:00-13:00 oraz w dniu 16.12.2017r. w godzinach od 9:00-11:00. Mundurowi podczas, kontroli będą służyć fachową wiedzą z zakresu poprawy bezpieczeństwa na drodze oraz stanu technicznego pojazdu.

Policjanci z tyskiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Funkcjonariusze podczas kontroli uświadamiają także kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym jak i innych użytkowników dróg. Zapraszamy i zachęcamy do kontroli oświetlenia samochodów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.