Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Radni dali zielone światło dla sprzedaży tyskiego szpitala

  • Dodano: 2017-03-22 07:45, aktualizacja: 2017-03-21 11:59

Sejmik za sprzedażą Miastu Tychy nieruchomości po przekształconym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Sejmik Województwa wyraził zgodę na sprzedaż na rzecz Miasta Tychy czterech nieruchomości wraz zabudowaniami. Są one obecnie w większości dzierżawione Megrezowi, a także spółce pracowniczej „Zespół Przychodni Specjalistycznych” oraz Polsko-Amerykańskiej Klinice Serca (PAKS).

Zgodnie z uchwałą radnych trzy z nich zostaną sprzedane za 5% wartości rynkowej, czwarta, dzierżawiona przez PAKS, po pełnej cenie rynkowej.

Uchwała radnych to odpowiedź na starania Prezydenta Tychów dotyczących kupna gruntów, a także udziałów Województwa w spółce Megrez. Teraz kolejnym krokiem będzie podjęcie uchwały przez sejmik w sprawie sprzedaży udziałów przez Województwo Śląskie.

Prace nad przejęciem szpitala wojewódzkiego trwały wiele miesięcy, negocjacje nie były łatwe, tym bardziej cieszę się z podjętej dziś przez radnych sejmiku decyzji. Dziękuję za zaufanie i obiecuję, że zrobimy wszystko, by szpital się rozwijał, a pacjenci otrzymywali w nim opiekę na najwyższym europejskim poziomie. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to kosztowało miliony złotych i wiele pracy, ale jesteśmy na to gotowi, bo zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Obecnie opieką medyczną świadczoną przez MEGREZ objęci są przede wszystkim mieszkańcy Tychów i powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Posiadanie przez miasto całego pakietu udziałów pozwoli na zaangażowanie większych środków finansowych w opiekę medyczną nad lokalną społecznością. Zamknięcie tej transakcji ułatwi Województwu Śląskiemu skoncentrowanie się na prowadzeniu jednostek o znaczeniu strategicznym, mającym kluczowe znaczenie dla zabezpieczenia medycznego pacjentów z całego regionu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.