Wiadomości z Tych

Poszukiwane zdjęcia i pamiątki dawnej Polonii Tychy

  • Dodano: 2017-04-13 09:00

Jeśli pamiętacie Polonię Tychy i w swoich domowych archiwach przechowujecie zdjęcia, dyplomy i plakaty związane z klubem, podzielcie się swoimi pamiątkami z Tyską Galerią Sportu!


Galeria chce przypomnieć historię Polonii Tychy, pierwszego klubu z prawdziwego zdarzenia w nowym mieście, organizując wystawę plenerową.

 


Dlatego też, prócz zdjęć i różnego rodzaju pamiątek związanych z klubem, TGS poszukuje nade wszystko kontaktu z byłymi sportowcami Polonii Tychy lub ich rodzinami.

 


Klub sportowy Polonia Tychy działał w mieście od lat 50. do początku lat 70. XX wieku. Najliczniejsza była w nim sekcja piłkarska. Drużyna Polonii grała wprawdzie tylko w A-klasie, ale wielkim zainteresowaniem tyskich kibiców cieszyły się jej towarzyskie mecze z mistrzem Polski Górnikiem Zabrze, Csepelem Budapeszt i Wismutem Aue. W Polonii trenowali także siatkarze, kolarze, lekkoatleci i szachiści.

 


Wszystkich mogących przyczynić się do powstania wystawy plenerowej poświęconej Polonii Tychy prosimy o kontakt z Piotrem Zawadzki, kierownikiem Tyskiej Galerii Sportu – tel. 507 095 628; e-mail: p.zawadzki@tgs.tychy.pl

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Skąd czerpiesz na co dzień najświeższe informacje o mieście?
  • z prasy
  • z radia
  • z telewizji
  • z internetu
  • z wielu źródeł
zobacz wyniki

R E K L A M A