Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Policyjne zabezpieczenie meczu z Tychach

  • Dodano: 2017-11-13 13:30

Ponad 300 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Zespołu Policji Konnej z Chorzowa oraz z katowickiego i bielskiego oddziału prewencji zabezpieczało wczorajszy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS-u Tychy i Zagłębia Sosnowiec. Podczas spotkania nie doszło do zakłócenia ładu i bezpieczeństwa publicznego. Niestety, na stadionie pseudokibice odpalili materiały pirotechniczne i rozwinęli flagę sektorową.


Wczoraj na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz piłki nożnej I ligi pomiędzy drużynami GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec. Na trybunach zasiadło blisko 5 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Tychów i kibiców czuwało ponad 300 policjantów z tyskiej komendy, katowickiego i bielskiego oddziału prewencji oraz Zespołu Policji Konnej z Chorzowa. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Dzięki ich zaangażowaniu na mieście nie doszło do zakłócenia ładu i bezpieczeństwa publicznego. Niestety, na sektorze kibiców gospodarzy, zamaskowani pseudokibice rozwinęli flagę sektorową oraz odpalili 26 rac świetlnych, 10 stroboskopów oraz kilkanaście świec dymnych. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej już prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji sprawców.

Przypominamy, że osoby które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.