Wiadomości z Tych

Kontrole autokarów w Województwie Śląskim

  • Dodano: 2017-08-08 07:45, aktualizacja: 2017-08-07 14:09

Podczas działań "Bezpieczne Wakacje" policjanci ruchu drogowego garnizonu śląskiego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autokarów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek.

W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej. Publikujemy miejsca przeprowadzania takich kontroli, wyznaczone w poszczególnych jednostkach Policji na terenie naszego województwa.

Policjanci, oprócz sprawdzania stanu technicznego autokaru,, niezbędnych dokumentów dotyczących pojazdu i uprawnień kierującego, kontrolują również stan trzeźwości kierowcy. Działania, podejmowane przez śląską drogówkę podczas akcji "Bezpieczne Wakacje", mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim bezpieczny dojazd do miejsca wypoczynku i powrót do domów osób korzystających z usług przewoźników.

Publikujemy listę jednostek Policji, w których są wyznaczone miejsca stałe do kontroli autokarów oraz informacje dotyczące sposobu poinformowania mundurowych o planowanej kontroli:

 

W pozostałych jednostkach policjanci ruchu drogowego zgłaszane z wyprzedzeniem kontrole przeprowadzają w punktach wyjazdu na wypoczynek.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Skąd czerpiesz na co dzień najświeższe informacje o mieście?
  • z prasy
  • z radia
  • z telewizji
  • z internetu
  • z wielu źródeł
zobacz wyniki

R E K L A M A