Tychy - portal miejski mojeTychy.pl

Wiadomości z Tych

Areszt dla 24-latka

  • Dodano: 2017-11-08 16:45

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę, który dokonał włamania do sklepu na terenie naszego miasta. Mężczyzna był też poszukiwany przez tyskich policjantów w związku z wcześniejszymi konfliktami z prawem. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

Na wniosek policjantów i prokuratora 24-letni włamywacz został tymczasowo aresztowany. Dwa dni temu, w środku nocy, sprawca wybijając szybę włamał się do jednego ze sklepów przy al. Niepodległości w Tychach. Mężczyzna skradł wysokoprocentowe alkohole oraz papierosy. Włamywacz zdołał uciec z miejsca zdarzenia, jednak dzięki intensywnym poszukiwaniom i spostrzegawczości policjantów szybko wpadł w ręce mundurowych. Nieco ponad godzinę po zdarzeniu policjanci zatrzymali go na ul. Batorego w Tychach. 24-latek zdążył się upić skradzionym łupem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Jak się okazało policjanci z tyskiej komendy już od jakiegoś czasu poszukiwali 24-latka w związku z czynnościami do innych postępowań, na które się nie stawiał. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na tymczasowe aresztowanie mężczyzny, o czym zadecydował dzisiaj sąd. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.