Katalog firm  

Teatr Mały

Korzystasz z naszych usług?
Dodaj polecenie »x

Logo Teatr Mały

Parking dla klientówPodjazd dla niepełnosprawnychWifi

ul. Hlonda 1
43-100 Tychy

Godziny otwarcia: kasa nieczynna

  • Poniedziałek: kasa nieczynna
  • Wtorek: 10:00 - 18:00
  • Środa: 10:00 - 18:00
  • Czwartek: 10:00 - 18:00
  • Piątek: 10:00 - 18:00
  • Sobota: dwie godziny przed imprezą
  • Niedziela: dwie godziny przed imprezą

tel.: 32 227 20 67Kliknij, aby powiększyć mapę

Opis

Teatr Mały w Tychach znajduje się przy ulicy Hlonda 1. Otworzył swe podwoje w 1965 roku. Przechodził różne koleje losu, pełnił funkcję zakładowych domów kultury najpierw KWK „Ziemowit”, potem Fabryki Samochodów Małolitrażowych. Od stycznia 1994 roku (już tylko w części budynku) zaczął funkcjonować jako placówka miejska. Od 2000 roku jest samorządową instytucją kultury.

Prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Ta formuła w Tychach zapewne się sprawdza, bowiem Teatr Mały i prowadzoną przez niego (od 1994 roku) Galerię OBOK odwiedza rocznie ok. 90 tysięcy osób, z czego prawie połowę stanowią dzieci i młodzież.

Sezon kulturalny to zwykle ok. 280 różnorodnych propozycji teatralnych i estradowych, w tym 100 adresowanych do dzieci, 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych malarstwa, tkaniny, witrażu, rzeźby, rysunku, grafiki, ceramiki , biżuterii i fotografii. Wystawiane są spektakle teatralne, operowe, operetkowe, teatrów tańca. Organizowany jest co roku festiwal Tyskie Spotkania Teatralne, z konkursem dla teatrów nieprofesjonalnych z kraju i teatrów polonijnych.

Od września 2016 Dyrektorem Teatru Małego jest Dorota Pociask - Frącek.

Słowa kluczowe


Statystyki: 367 wyświetleń

Formularz zapytania

- prześlij kopię formularza na mój adres e-mail

Polecenia i opinie

Poleć firmę

Jeżeli uważasz, że firma Teatr Mały jest godna polecenia, napisz opinię i zarekomenduj ją innym.

 

* - akceptuję regulamin polecenia firmy.

* - pola obowiązkowe

Publikowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Napisali o nas

W portalu nie opublikowano żadnej informacji dot. firmy.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.